T495C476K010ZTE300
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
T495C476K010ZTE300
Part Number : T495C476K010ZTE300
Manufacturer : KEMET
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T495C476K010ZTE300 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: KEMET. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 3.2 mm
Width : 3.2004 mm
Length : 6 mm
Polarity : Polar
Tolerance : 10 %
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Case Code (Metric) : 6032
Case Code (Imperial) : 2312
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 300 mΩ
Products Category : Capacitors - Tantalum Capacitors
Qty : 548 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Lighting Enterprise projectors
Mount : Surface Mount
Height : 2.5 mm
Features : General Purpose
Packaging : Tape & Reel
Resistance : 300 mΩ
Case/Package : Molded
Voltage Rating : 10 V
Dissipation Factor : 6 %
Height - Seated (Max) : 2.794 mm
Min Operating Temperature : -55 °C